23 Kasım 2015 Pazartesi

KAL, AŞK

çınar ağacı siyah beyaz ile ilgili görsel sonucu

Bir gitarın en tiz sesinde buldum onu. Yumuşacık kadife gibi bir ses değdi kulaklarıma, nota si'ye bastığında. "Ne alırsınız" diyordu. Kafam bir mıknatısın etkisine girmiş gibi, öyle aniden, bilir misin kelimemin anlamını, "aniden" -elinden düşen cam bardağın yere çarpmasıyla paramparça olmasını anlayamadığın o süre gibi- "aniden" gözlerine değdi gözlerim. Kalbimin sesini salondaki herkesin duyabileceğini düşündüğüm o kısacık anda, sadece "ne alırım" diyebildim. NE ALIRIM? O an hayatımda ilk kez gördüğüm kara kirpiklerin arasından, insanı delip geçercesine bakan kömür karası gözlerini, bir ömür bana baksınlar diye, yalnız bana baksınlar diye nasıl hayatıma dahil edebilirim'in yanıtını almak istedim. Bunu nasıl sorabilirdim ki ona. "Bak eğer bir şey içmeyeceksen masayı boşuna meşgul etme" dedi ve arkasını dönüp öylece gitti. O gitti ama ben kaldım. Bir çınar gibi kök saldım ona ve öylece kaldım.

pamir

11 yorum:

 1. Yeni keşfettim burayı... :) Rüzgar Pamir... :)

  Ben de beklerim, sevgiler... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kafa Dergi

   Keşfiniz ne hoş..

   Ben bloğunuzu biliyorum. :) Aslında daha önce gelip hikayelerinizi okumuştum. Yine gelirim.

   Sevgiyle kalın..

   Sil
 2. süper bir ilk an. valla tam film karesi. böyle başladı ha :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. deeptone

   :) öyle mi düşünüyorsunuz? Evet böyle başladı...

   Sevgilerimle
   :)

   Sil
 3. Gerçek mi, kurgu mu ama her iki durumda da çok ama çok sevdim. Uzun öyküleri blog sayfalarında okumaya üşeniyorum - itiraf edeyim- kısa olunca çok daha rahat okunuyor o yüzden kısa hikaye tutkunuyum. Elinize sağlık. Yalnız böyle kalmasın devamını beklerim. Yani eğer kurguysa şimdi o çocuk o kafeye tekrar gitsin filan:)))
  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bücürükveben

   :) dikkatiniz ve sorgulayıcı yanınız beni çok etkiledi. Uzun bir hikaye anlatacaklarım. Aynı zamanda hissettikçe yazılacak bir hikaye. Başlığı kısa yolu upuzun bir hikaye.

   İlginiz için teşekkür ediyorum.
   Sevgiyle kalın..
   :)

   Sil
  2. O zaman harika, takipçinizim bu güzel hikayelerinizin:))

   Sil
  3. bücürükveben

   Varlığınız için teşekkür ediyorum.

   Sevgiyle kalın..
   :)

   Sil
 4. çok güzel anlatıyorsun ordaymışçasına :)

  YanıtlaSil